Apmest LV logo

Sienas apmest līmenī, plaknē vai pēc fakta?

Pirms uzņemties apmetuma darbus noskaidrojam, kādas ir pasūtītāja vēlmes, proti, kādā veidā apmetums ir jāizveido? Galvenokārt izšķiram trīs apmešanas veidus: apmetums līmenī, apmetums plaknē un apmetums pēc fakta.

Apmetums līmenī parasti ir izveidojams jaunbūvēs, kā arī citu ēku telpās, kas tiks flīzētas. Īpaši svarīgi ievērot līmeni uz flīzējamām sienām, pretējā gadījumā telpas stūrī nesanāks vienmērīga flīžu vertikālā šuve. Lai sanāktu pievilcīgs tapešu salaidums arī sienas ir jāapmet pēc līmeņa.

Apmetums pēc plaknes parasti ir kā kompromiss sienām, kurās nesanāk apmetums pēc līmeņa. Ja sienas tiek krāsotas, tad apmetums pēc plaknes var būt pieņemams dzīvojamās un palīgtelpās.

Apmetums pēc fakta ir veicams divos gadījumos. Pirmajā gadījumā, kad ir iecere defektu pārvērst par efektu, piemēram, nelīdzenas mūra sienas segmentu atstāt apmestu pēc fakta. Otrajā gadījumā tas ir pats lētākais apmetuma veids, jo prasa mazāk meistara darba un materiālu patēriņa salīdzinot ar apmetumu pēc līmeņa vai pēc plaknes.