Apmest LV logo

Pareiza sienu sagatavošana pirms dekoratīvā apmetuma uzklāšanas

Dekoratīvā apmetuma uzklāšana ir viens no pēdējiem soļiem sienu apdarē. Noturīgai un vizuāli pievilcīgai apdarei ir nepieciešams, lai pamatne zem dekoratīvā apmetuma būtu pareizi sagatavota.

Lai dekoratīvā apmetuma uzklāšana izdotos, sienas plaknei ir jābūt līdzenai. Lielākais dekoratīvā apmetuma grauds ir tikai 3mm, tādēļ nevajag cerēt, ka ar dekoratīvo apmetumu izdosies izlīdzināt sienu nelīdzenumus. Tie ir jāizlīdzina jau iestrādājot pamatapmetumu. Ja dekoratīvo apmetumu klāj uz siltinātas sienas, tad sienas līdzināšana ir jāveic līmējot izolācijas materiālu. Nelielus nelīdzenumus uz siltinājuma var līdzināt arī ar armēšanas javu, piemēram, Sakret BAK.

Sienai ir jābūt nožuvušai, pretējā gadījumā mitrums no mūra un apmetuma turpinās izdalīties un tas var nelabvēlīgi ietekmēt dekoratīvā apmetuma kvalitāti. Piemēram, dekoratīvais apmetums būs ar plankumiem.

Pirms dekoratīvā apmetuma uzklāšanas izlīdzināto un nožuvušo virsmu ir jānoklāj ar zemapmetuma grunti, piemēram Sakret PG vai Caparol Putzgrund 610. Zemapmetuma grunts satur kvarca smiltis un pēc gruntēšanas sienas virsma paliek raupja tādējādi nodrošinot labu saķeri starp dekoratīvo apmetumu un sienu un vienmērīgu dekoratīvā apmetuma slāni to pārrīvējot. Papildus zemapmetuma grunts nodrošina arī to, lai mitrums no dekoratīvā apmetuma pārlieku ātri neiesūktos sienā. Tas ir īpaši svarīgi uzklājot dekoratīvo apmetumu karstā un saulainā laikā.